СТРИЯНИ СВЯТКУВАЛИ ДЕНЬ ВИШИВАНКИ

Учора, 19 травня 2016р.,  у Стрию святкували  “День вишиванки”.   Розпочалося дійство з “Вишитого моста” – студенти Стрийського коледжу з вишитими рушниками у руках вийшли на міст,  де сигналами автівок їх вітали водії. Відтак разом з іншими святково одягненими стриянами рушили урочистою ходою  центральною вулицею міста. А очолили ходу дівчата, одягнені у стародавні українські строї, які для святкового дійства дістали зі скрині краєзнавчого музею “Верховина”.

            Свято продовжилося на майдані Незалежності біля пам’ятника  “Будителям”, які теж одягнули вишиванку.   А допомогли їм громадські активісти. Ідея належить Ігорю Кобрину, а от дизайном та пошиттям одягу зайнялася Світлана Коханчик та її сестра Таня Кренців. До пізнього вечора дівчата наносили на  біле полотно візерунок української вишиванки для Тараса Шевченка  й  Івана Франка. А Лесю Українку одягли  у  віночок й намисто.  

            Студенти коледжу з допомогою громадських активістів провели флешмоб, під час якого на майдані з’явився орнамент української вишиванки. А ще були пісні, гаївки, конкурси,  разом вишивали Герб України, плели маскувальну сітку для військових та робили світлини на память.

            Свято Вишиванки  організували й провели  ГО “Майдан Стрийщини” та ГО “Розвиток громад” .

Джерело


День вишиванки у Стрию

Мешканці м.Стрия приєдналися до Всеукраїнського Дня вишиванки, який відзначаємо у третій четвер травня. Акція «Одягни вишиванку» була започаткована студентами Чернівецького університету у 2006 році. З часом до неї приєдналися не лише мешканці українських міст, а й європейських. Торік вишиванки вдягли мешканці 38 країн світу, висловлюючи у такий спосіб підтримку Україні.

19 травня цього року учасники акції, вдягнуті у вишиванки, пройшли святковою колоною вулицями Стрия до Майдану Незалежності, де зібралися люди різного віку. Благословив День вишиванки о. Мирон Гринишин. Бажаючі мали нагоду висловитися щодо Всеукраїнського свята День вишиванки, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного одягу українців.

Директор Стрийського краєзнавчого музею «Верховина» Галина Верес представила музейні експонати етнічного вишиваного одягу. Тут же, на Майдані Незалежності, бажаючі могли долучитися до плетіння маскувальної сітки, яку відправлять у зону АТО, а також до спільного вишивання герба міста Стрия.

Джерело