Театрально-літературні посиденьки в ЦРБ з нагоди Дня театру

Специфіка роботи бібліотек така, що ми намагаємось бути на пульсі, проводити інформаційно-просвітницьку роботу, щоб не оминати важливі події, як сьогодення, так і сторінки минулого. Сьогоднішній день присвятили Дню театру. 27 березня ми відзначаєм цю важливу галузь для розвитку культури, для відновлення і становлення нових традицій.

Готувались до свята заздалегідь, кожний обирав собі образ героя із літературних творів, як з української так і світової літератури.

В першій частині свята всі уважно слухали розповідь Галини Цуцуп про розвиток театру, починаючи з глибокої давнини. У кожної держави своя історія творення театру: у Греції – театральне дійства присвячували Богу Діонісу, у стародавньому Римі – в честь Бога Сатурна. Театральне мистецтво України бере початок з глибокої давнини, у 17-18ст. широкого розвитку набули вертепи,- сказала вона та продовжила короткий екскурс про перший театр в Україні (1795р.) у Львові, виникнення театрів в Києві, Полтаві, Одесі. Поступово повела у світ героїв Івана Котляревського, Григорія Квітки-Основ’яненка, а відтак до корифеїв українського театру – Михайла Старицького, Марка Кропивницького, Івана Карпенка Карого, про провідну зірку театру – Марію Заньковецьку.

А дальше учасники активно розповідали про театр ХХ ст. та про низку провідних акторів сучасності: Богдана Ступку, Наталію Сумську, Аду Роговцеву, Анатолія Хостікоєва.

Наступна частина – це театралізоване дійство: знайомтесь – герої творів на театральній сцені. Спочатку дійові особи зібрались у бібліотеці – кожний захищав свій образ, а на завершення фотосесія від Юрія Хана, Олега Тарнавського та Олександра Сікори. Дякуємо всім учасникам нашого мистецького дійства.

Світлини, зроблені в рамках арт-проекту, будуть розміщені на сторінці фейсбук «Мистецька галерея – простір сучасної бібліотеки»

Джерело


Сьогодні працівники центральної районної бібліотеки, спільно з головним спеціалістом відділу культури Стрийської РДА, Ольгою Боднар, втілили в життя, ще один цікавий, креативний проект промоції читання «БІБЛІОТЕКА. КНИГА. ТЕАТР. ЖИТТЯ». Мета цього інтерактивного дійства, якнайкраще рекламувати бібліотеку, популяризувати книги, як сучасних письменників, так і класиків української та світової літератури.

Дякую всім, за активну участь у мистецькій творчості та креативності, цікаве демонстрування головних персонажів із творів:

– Леся Українка «Лісова пісня» – (Образ Мавки – Ольга Пилипів, директор університету третього віку);
– Марія Людкевич «Кольорові парасольки» – (Образ Чарівника – Світлана Зборовська, заступник директора по роботі з дітьми та Ірина Сікора – читач бібліотеки);
– Маргарет Мітчелл « Розвіяні вітром» – ( Образ Скарлетт О’Хара – Галина Цуцуп);
– Памела Ліндон Треверс «Мері Поппінс від А до Я» – (Образ Мері Поппінс – Наталія Романчук, бібліотекар юнацької кафедри);
– Анн Голон «Анжеліка – Маркіза ангелів» (Образ Маркізи – Лідія Бур, бібліограф методично – бібліографічного відділу);
– Ліна Костенко «ЦИГАНСЬКА МУЗА» – (Образ Циган – Лілія Русин, бібліотекар методично бібліографічного відділу);
– Образ Павука – Євгенія Рисин, провідний бібліотекар читального залу;
– Образ Білосніжки – Ірина Кецик, читач бібліотеки, активна учасниця мистецьких заходів;
– Образ французького драматурга Оноре́ де Бальза́к
– Режисер – костюмер, найвідповідальніша місія – Ольга Боднар;
– Фоторепортери – Юрій Хан, Олег Тарнавський, Олександр Сікора.

Джерело