Мобільний додаток “Саморятівник”

В березні 2019 року ми долучилися до проекту “Саморятівник”. Даний проект розробив Любомир Васечко, голова громадської організації “Саморятівник”. 11.03.2019 року ми підписали меморандум і будемо цей проект підтримувати і поширювати серед туристів і мешканців Стрийщини.

Інформація від п.Любомира.

Мене звати Любомир і в мене є ідея, як суттєво підвищити безпеку людей. Мова йде про мобільний додаток «Саморятівник», який зможуть встановити всі, кому не байдужа їхня безпека та безпека близьких. Як автор ідеї з понад 15-ти річним досвідом роботи в ДСНС України (МНС), на різних посадах в званні майора служби цивільного захисту, дуже добре розумію надзвичайну необхідність даного продукту.

Основна мета створення мобільного додатку – підвищити рівень безпеки громадян, в тому числі і дітей за допомогою сучасних методів та технологій для швидкого інформування та оперативного реагування на надзвичайні події. Швидкий пошук людей, зокрема дітей, які загубилися на місцевості (ліс, гори, мегаполіси). Якщо особа загубилася чи їй стало зле (ногу підвернула, не може самостійно пересуватися по лісі, тощо) натиснувши кнопку в спеціальному додатку, відправляє автоматично сформоване повідомлення близьким та рідним, а також при потребі у відповідні служби (101, 102, 103, 112) в один клік.

Мобільний додаток фіксує та надсилає точні координати особи різними способами (sms, viber, e-mail, тощо). Маючи координати людини, її дуже легко знайти рідним та службам і своєчасно (що дуже важливо) надати необхідну допомогу. Після отримання сигналу від потерпілого, спец.служби можуть йому зателефонувати для з’ясування обставин.

Передбачена можливість автоматичної публікації сигналу «SOS» від потерпілого на його сторінці у Facebook, щоб його небайдужі друзі допомогли у пошуках.

Однією з пропозицій потенційних користувачів (туристів) додатку є відображення всіх туристів на карті зеленим кольором, і червоним тих, хто потребує допомоги. Туристи, які знаходяться поруч значно швидше можуть надати допомогу, ніж поки до місця події доберуться спец.служби чи друзі та рідні.

Також в подальшому передбачається впровадження функції «Ехолокація» – використання маячків у вигляді браслетів чи кулонів, які транслюватимуть сигнал (радіохвилі). Цей сигнал вловлюватиме спеціально обладнаний дрон/квадрокоптер, який встановить точне місце перебування потерпілого та передасть інформацію необхідним адресатам.

Навіть ще при потенційній загрозі небезпеки, «в один клік» надсилається автоматично сформований сигнал місцезнаходження пошуковим з мобільного додатку. Також в «один клік» дитина може повідомити батьків чи близьких про небезпеку, в яку потрапила. Як батько двох дітей стверджую, що часто виникає потреба в інформації про їхнє точне місцезнаходження. Всім відомо, що в лісі дуже швидко стає темно. Коли людина йде в ліс, для власної безпеки вмикає мобільний додаток. При включенні трекера, програма кожних 10 хв. пілінгує місцезнаходження і відправляє дані місцезнаходження на «хмару» особи. Якщо телефон розряджається чи відсутнє покриття GSM-операторів, а програма 5 годин не відправляла жодних повідомлень, початок пошуку починається за даними останнього місця знаходження і до появи в мережі (найоновленішої інформації про місцезнаходження особи).

Сигнал може відправлятися з не тільки через оператора мобільного зв’язку, а ще й через включений на телефоні GPS.
Дуже цінним буде розділ мобільного додатку спеціально для людей похилого віку. Часто люди впавши, не можуть самостійно підвестися, щоб віднайти в квартирі мобільний телефон і повідомити рідних про подію. В такому випадку передбачаються браслети і кулони, які постійно будуть на людині. Натиснувши кнопку на браслеті чи кулоні, по протоколу Bluetooth активується мобільний додаток і автоматично повідомляє рідних про надзвичайну подію.

В перших версіях мобільного додатку «Саморятівник» передбачаються такі функції та інформаційні розділи:
– кнопка «SOS». Дані про місцезнаходження автоматично направлятимуться на телефони батьків та близьких, а в окремих випадках інформуватимуть спец.служби (адресати вносяться користувачем додатку завчасно

– відео-стрімінг – при натисканні на відповідну кнопку додаток вмикає відеокамеру смартфону, відео з гаджету передається відразу потрібним адресатам, автоматично формується та відправляється повідомлення з точними координатами місця знаходження;

– інструкція з надання першої домедичної допомоги (непрямий масаж серця, штучне дихання, безпечне положення потерпілого, екстрені номери телефонів спец.служб, тощо);
– алгоритм дій у випадку надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру;

– способи орієнтування на місцевості (по компасу, по зірках, по Сонцю, по Місяцю, по годиннику, по лініях місцевості, по азимуту, по мурашниках, деревах, моху і так далі);

– корисні поради (лайфхаки) з виживання в дикій природі, як не замерзнути, що можна їсти, чого слід уникати.

Передбачається локалізація мобільного додатку мінімум на трьох мовах: українська, польська, англійська. Очікувані результати та результативні показники виконання проекту: прогнозується більше 100 000 встановлень мобільного додатку. Своєчасне інформування про надзвичайну ситуацію та оперативне реагування в найкоротші терміни дадуть змогу своєчасно надати необхідну допомогу потерпілому. Подальша технічна підтримка, впровадження нових функцій та можливостей в мобільному додатку «Саморятівник».

Безпека нації залежить від нас! Ми не маємо права бути байдужими!!! Давайте покращувати нашу безпеку!


Наразі технологія доступна тільки для операційної системи Android, і її можна завантажити через Play Market.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.