Підсумки проведення “Українського вернісажу” 17.08.2018

З метою вдосконалення організації та проведення заходів аналізуємо виставку-продаж «Український вернісаж», яка пройшла 17-18.08.2018р. в Районному Народному домі (м. Стрий, вул..Є.Коновальця 4).

Захід організований ГО ТІЦ Стрий, співорганізатори – відділ культури Стрийської РДА, Бібліотечна система Стрийського району, Районний Народний Дім.

ТІЦ Стрий взяв на себе оповіщення майстрів, організацію робочих місць, проведення рекламної компанії. Для організації реклами учасники здавали благодійні внески в сумі 150 грн. По бажанню – замовлення дипломів 20 грн., у кого не було столів – 50 грн. Відділ культури організовував культурну програму.

Кожний жертводавець отримав касовий ордер. Вся готівка була зарахована на офіційний рахунок організації і по безготівковим рахункам ми закуповували необхідні матеріали. Було зібрано    1545  грн.

Витрачено на рекламу:

– друк плакатів А3 50 шт.х15 грн.= 750 грн.

– друк плакатів А2 6 шт.х25 грн.= 150 грн

– друк та ламінація дипломів для співорганізаторів А4 15шт.х20грн.= 300 грн.

– комісія банку за рух коштів на рахунку – 100 грн.

– бухгалтерські розходи – 50 грн.

Всього витрачено 1350 грн. Зібрано   1545  грн. Залишок на виготовлення банеру – 195 грн.

Крім цього учасники  розвішували об’яви, Олександр Сікора проводив вело рекламу яка супроводжувалася постійними оголошеннями через гучномовець.

Які можна зробити висновки.

  • внесок 150 грн. на сьогодні достатньо для проведення невеликої рекламної компанії. (два дні)
  • внесок кожного учасника на рекламу не може бути менше 100 грн\день + 50 грн. за кожний наступний день
  •  попередня реєстрація учасників обов’язкова.
  • реклама буде проводитися тільки на ту суму, яка поступила на рахунки, аванс за свої кошти ми не робимо.
  • безкоштовне забезпечення столами не буде. Учасник може взяти свої столи або орендувати за додаткову оплату.
  • місце проведення біля Районного Народного дому – тісно, трохи заважали пішоходам, при проведенні концерту люди виходили на проїжджу частину. В суботу мало людей.
  • проведення майстер-класів потрібно, це додаткові відвідувачі і покупці. Був тільки один майстер-клас по кулінарії.
  • на наступний день культурна програма була відсутня, все робили своїми силами з апаратурою ТІЦ Стрий.
  • основні джерела інформації про виставку: інтернет, афіші в місті, звукова вело-реклама, телебачення, газета, радіо. Учасники не дуже активно розповсюджували плакати.
  • учасники не готові проводити виставки в умовах несприятливої погоди, відсутня рекламна продукція (візитки, банери, буклети).

Ідеї.

Багато людей висловлює бажання проводити такі заходи частіше. Як мінімум 1 раз на квартал по сезонам року та під різні події та свята. Є також думка зробити зустрічі митців постійно, раз на місяць. Можна наприклад збиратися в останню суботу місяця на площі Майдан Ринок, виставляти свої роботи, спілкуватися, організовувати культурну програму, розказувати про свої плани. Можна проводити майстер класи з дітьми та дорослими.

Для цього ми ведемо перемовини з міської владою про даний проект. Бажано щоб долучились інші громадські організації, митці і надали письмове звернення.

Учасники повинні мати своє обладнання: столи, банери, намети. Над назвою будемо думати “Стрийська творча майстерня”, “Митці Стрия”, ………

Ми кажемо не про бізнесовий проект (продаж, підприємництво). У нас виставка робіт народної творчості і збір благодійних коштів на розвиток творчості, туризму в Стрию.

Тому до проекту будуть запрошуватися майстри, які мають посвідчення “майстра народної творчості” або посвідчення члена (волонтера) громадської організації. Збір благодійних внесків тільки у опечатані скрині, довіреністю, посвідченням, реєстраційними документами організації.