
Ми продовжуємо працювати on-line і сьогодні на питання «Фортуни» відповідає Олександр СІКОРА, директор ГО «Туристично-інформаційний центр Стрий». Це людина яка зорганізувала навколо себе волонтерів і у критичний час для громади налагодив пошиття таких необхідних захисних масок.
– Чи вважаєте достатнього заходів для забезпечення карантину на наших теренах?
Не достатньо. Дивлячись на загальну картину в світі я вважаю, що треба більш жорсткіше проводити карантинні заходи. Повинні бути задіяні силові структури, якщо треба міняти законодавство, закони.
– Яких кроків чекали від місцевої влади?
Більшої активності. Постійне повідомлення про стан справ, що робиться, що заплановано. Повідомлення через засоби масової інформації, інформаційні листки в кожен дім, плакати, СМС розсилки. Практичні дії з обробки зупинок, місць загального користування. Прийняття рішень щодо допомоги підприємцям, які закрилися, організація гарячої лінії з усіх питань, постійні звернення до мешканців, прямі ефіри, брифінги щоб заспокоїти людей.
– Як застерігаєтеся від коронавірусу?
Головне виконувати рекомендації Міністерства охорони здоров’я, вказівки влади, зміцнювати імунітет.
– Що думаєте про загальну ситуацію в Україні?
Україна не готова до цих викликів. Систему захисту ми пустили на самовплив. Коли я служив, то постійно перевіряв недоторкані запаси, які створювали на особливий період (запаси їжі, спецзахисту, палива, запчастин). Їх постійно оновлювали. На сьогодні все це розграбовано. Все треба відновлювати. Підприємства повинні бути запрограмовані переходити на випуск іншої продукції у разі потреби. Має бути державне планування і жорстка політика, якщо це стосується безпеки держави.
– Як виникла ідея тихої акції з пошиття масок, хто задіяний і доки триватиме?
Є проєкт нашої громадської організації «Стрийський Вернісаж», де зібралися майстрині, які роблять все своїми руками. У зв’язку з дефіцитом захисник масок стали самі для себе шити і для рідних. Коли це вдалося, стали звертатися сусіди. Їм теж пошили. Отримали інформацію, що Стрийська районна лікарня поки, що не забезпечена захистом. Поговорили з директором КНП «Стрийська ЦРЛ» Олексієм Ігнатовим, він підтвердив цю інформацію. Після цього прийняли рішення офіційно провести акцію з пошиття захисних масок. Видали наказ директора по організації, оголосили збір коштів, почали навчати бажаючих долучитися до акції. На пожертви закупили матеріал, узгодили модель, якість тканини з Олексієм Ігнатовим і почали працювати. У головного спеціаліста відділу культури Стрийської РДА Ольги Боднар виникла назва акції «Клаптик надії». Зараз все більше і більше людей долучаються до акції. Майстрині на дому працюють, велокур’єри збирають готові вироби, пакуємо і відвозимо за призначенням. Зараз звернулися до нас військові. Будемо робити і для них. Акція буде до тих пір, поки не мине загроза епідемії.
Допомогти можна матеріально, перерахувавши благодійний внесок на картку ПриватБанку 5169 3305 1213 2207 (ГО ТІЦ Стрий, Сікора О.П., ОБОВ’ЯЗКОВО ПРИЗНАЧЕННЯ “благодійний внесок від …………………”)
Можна взяти участь у акції «Захистив себе — допоможи лікарям». Вноси благодійний внесок 50 грн, отримай одну маску, дві віддай лікарям.
Більше інформації: Тиха акція «Клаптик надії»