Три дні без авто (звіт фото-відео)

В рамках Великого Карпатського фестивалю Стрий-Органік-фест-осінь-2018 був проведений осінній обласний «Вело фестиваль по-Стрийськи». В неділю, 28.10.2018 р. пройшла забава «Тато, мама, я – вело сім’я». В програмі була дитяча велофраєрка, вело екскурсії, вело мандрівки, вело-конкурси, забави та вікторини, вело школа «Безпека їзди».

Для велосипедистів була створена смуга перешкод. Вони повинні були її подолати за найменший час не збиваючи фішки. Ці фішки були закуплені за кошти громади міста в рамках даного проекту. В конкурсі проектів одним з переможців була громадська організація СтрийРоверСіті, яка отримала 5 000 грв. від організатора конкурсу Благодійного фонду «Фонд громад РІДНЯ». Кінцевим бенефіціаром проекту (організація, через рахунки якої були проведенні закупки і взяла відповідальність за зберігання) є ГО Туристичний Інформаційний Центр Стрия (ТІЦ Стрий). Всього було закуплено: Намет (2550 грн.), мегафон (1650 грн.), фішки спортивні 84 ш. (800 грн.).

Безпосередню участь в організації аматорських змагань взяли   Юрій Важний (головний суддя), Роман Мазяк (допомога учасникам на трасі), Юлія Надич (реєстрація учасників), організації СтрийРоверСіті, ВелоСтрий, Туристичний Інформаційний Центр Стрия (директор Олександр Сікора).

Учасники змагань спочатку вивчали трасу, а потім йшли на рекорд.


Як і планувалося, участь брали діти та дорослі. У кого не було свого велосипеда – їм безкоштовно надавали інші учасники змагань. Подія набрали такої сили, що деякі дорослі побігли додому за своїм велосипедом, щоб прийняти участь.

Поки судді підводили підсумки – директор ТІЦ Стрий Олександр Сікора провів навчання з учасниками.

Згадали правила дорожнього руху, основні вимоги до велосипедистів, обладнання велосипедів, дорожні знаки. Кожен учасник відповідав на білети.

Найкращі (найспритніші) учасники отримали від організаторів невеличкі подарунки та сувеніри.

 

Загальне гасло вело-фестивалю було «Стрий – місто  роверове. Три дні без авто». Автор ідеї і генератор дій – Петро Маковський.

Для велосипедистів було розроблено 7 маршрутів:

 1. По місту Стрий
 2. Палац Бруницьких с.Підгірці
 3. Військовий аеродром с.Грабівці
 4. Печерний монастир с.Розгірче
 5. Старовинна дерев’яна церков Св.Миколи с.Стрілків
 6. Старовинна дерев’яна церков с.Добрівляни
 7. Курорт Моршин

В подальшому ТІЦ Стрий, разом з СтрийРоверСіті, ВелоСтрий планує проводити навчання дітей та дорослих правилам дорожнього руху та безпечної їзди на велосипеді. Навчання будуть проходити в Народному Домі міста Стрия. Буде теорія та практичні заняття. Після закінчення курсів – заліки, видача дипломів та посвідчень від ТІЦ Стрий. На заліки будемо запрошувати представників з поліції, щоб вони дали свої поради і ми були спокійні, що правильно проводимо заняття.

Щоб прийняти участь у навчанні необхідно:

 • – бажання дитини (вік від першого класу)
 • – надання дозволу батьків (опікунів) про участь дитини у навчанні
 • – підписання угоди з батьками (опікунами)
 • – сплата благодійних внесків на рахунок організації, які будуть використані на реалізацію даного проекту (обладнання, медичне забезпечення, канцелярські товари, дипломи, посвідчення та інше)
 • чай, вода печиво для учасників

Під час навчання буде робитися фото-звіт і по можливості інтернет трансляція.

В подальшому ці діти зможуть брати участь у наших вело мандрівках. Ті, хто не пройшов навчання, в таких заходах зможуть приймати участь виключно в присутності батьків.

Якщо у дитини нема велосипеда, а є велике бажання навчитися – в нашому клубі є три прокатних велосипеда, які нам надали благодійники. І в подальшому ми не відмовимося від благодійної допомоги у вигляді обладнання, коштів, фізичної допомоги.

Реєстрація на вело-навчання

Запрошуємо інші вело спільноти долучатися до нашого проекту.

Ми знаходимося м.Стрий, вул.. Народна 8, Народний Дім, кабінет 1, 067 5518335 Олександр, www.Stryi-Tur.info

Всі заходи проходять в рамках реалізації проекту
“Стрийщина туристична”

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.