Тур вихідного дня в Сколе

❗Біля міста Сколе в урочищі #Святослав», що на території національного природного парку “Сколівські Бескиди”, директор Василь Приндак є ‼️ПРИВАБЛИВА і МАЛЬОВНИЧА ЛОКАЦІЯ‼️ – пам’ятний знак на могилі древлянського князя Святослава, сина Володимира Великого (Хрестителя Русі та нащадка рівноапостольної Ольги, пращура славетних Острозьких).‼️

💙💛Постамент виготовлений у вигляді насипної зрізаної піраміди, розташований саркофаг з бронзовою фігурою загиблого князя Святослава. А над саркофагом височіє 18 метровий хрест виготовлений з кам’яних вапнякових блоків.

💙💛Ця локація має і історичне значення, адже саме тут проходив торговий, а інколи й військовий шлях з Заходу на Схід.

💙💛Вас очікує приголомшливе розмаїття різнобарвних пейзажів, краєвиди гір, які вражають уяву: очам відкривається таємниче урвище «Святослав» та перехід канатним 74-метровим мостом через річку Опір.

💛💙За підвісним мостом стежка повільно підіймається горою до постаменту древлянського князя Святослава , блукаючи надзвичайно красивим та заповідним куточком Карпат.

❤️💛💙На цьому КЛАПТИКУ УКРАЇНСЬКОЇ КАРПАТСЬКОЇ ЗЕМЛІ для максимальної зручності та комфортного перебування кожного мандрівника пропонується: облаштований з’їзд з центральної дороги та комфортабельна автомобільна стоянка, покошені стежки і природна формація Українських Карпат. 🇺🇦
❗Давня легенда розповідає про жорстоку битву між Сколе і Гребеновим. Вся долина уздовж Опори була покрита тілами загиблих. Сили Святополка були більшими, і він віддав наказ: “Сколоти їх всіх”. З цим епізодом легенда пов’язує назву міста Сколе. Князь Святослав загинув у цій битві, а його дружинники відмовилися перейти на службу до Святополка і осіли в Бескидах, поклавши початок Славському. Дочка (за іншою версією – дружина) Святослава, Парасковія (Парашка) сховалася на вершині гори і, поцілена дружинниками Святополка, загинула (за легендою – кинулася з вершини гори). Зараз гора названа в її честь Парашка. Між іншим, Парашка — найвища гора однойменного хребта у Сколівських Бескидах. Ясної погоди її прекрасно видно з Міста Лева, не зважаючи на відстань не менше 90 км.

❗Через дорогу є монумент, який є історичною пам’яткою. Це кам’яна могила касиру Кованді, якого тут вбили злодії у 1925 році. Поряд з цим монументом є старий місток та пам’ятна дошка історії краю, яка встановлена працівниками НПП «Сколівські Бескиди».

❗Сама дошка має назву «Богові Боже, а Кесарю кесареве віддаймо». На ній написано: «Віддаємо належну шану людині високого усвідомлення обов’язку та відповідальності за доручену справу – Кованді на ймення, за походженням – чеха. В житті й праці він завжди сповідував кредо: спочатку закон, а потім благодать.
❗У 1925 році на касира напали лиходії, щоб відібрати гроші. В нерівному протистоянні із нападниками касир Кованда та його візник загинули. Вбиті тіла заховали під міст, а запряжених коней повернули й пустили дорогою до Сколього. Відтоді не один раз руйнувались мости, зводились нові, але всі вони через цей, мабуть, сумний випадок називались “чортовим мостом”. На місці загибелі була споруджена символічна кам’яна могила, обгороджена ланцюгам.
❗Невблаганно спливає час, покриваються порохом забуття, події, факти. Згодом стають народними переказами, легендами.
Лише кам’яні могили і постаменти та швидкоплинний Опір, що несе та несе свої води через простори України у вічність є свідками минулого і пережитого, а рвучкий вітер у верховітті дерев гомонить про одвічне прагнення людини до НЕБА, до спокою, до краси.
‼️ЦІ ЛОКАЦІЇ – це маленька частинка сакральної географії, це енергетичні місця сили наших Карпат, що ще збереглись з давніх часів та надихають і наснажують нас мудрістю, силою і здоров’ям.
‼️
А ГОЛОВНЕ – ЦІ МІСЦЯ ЧЕКАЮТЬ НА ВАС!‼️
Тур запропонувала Ольга Боднар

 


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.