Тур вихідного дня – водоспад Гуркало

Водоспад Гуркало в народі називають українська Ніагара. Звичайно не через масштабність водограю, а тільки через те, що, як і його американський аналог, розділений на дві частини – ліву і праву. Ліва частина набагато потужніша, а значить і красивіша. Це річка Велика Річка – притока Стрия, падаючи з висоти 5 метрів, утворює дивовижної краси водяну стіну. Свою назву водоспад підтверджує під час весняного танення снігів або під час затяжних злив, коли бурхливі водяні потоки з веселим гуркотом скочуються з гори Парашки і наповнюють водойму. Гуркало хоча і найбільший водограй на річці, зате не єдиний. Завдяки невеличким перепадам висоти, неподалік основного Гуркала, утворився ще й Малий Гуркало.

В підніжжі великого водоспаду утворилася так звана «чаша», яку місцеві охрестили «чашею молодості». Це водяне плесо шириною 10 метрів та найбільшою глибиною у 2 метри стало улюбленим місцем відпочинку приїжджих та місцевих. Адже люди вірять: якщо скупатися у цій воді, то заряд енергії та бадьорості стане нарівні з молодими та здоровими.

На березі водоспаду є затишна та миловидна галявинка, яку так обмилувати туристи з наметами. Тут вони розпалюють вогнища, готують смачну їжу, діляться враженнями та душевним теплом, весело проводять вечори з гітарою в руках та мріють. І мрії їх не про швидке повернення додому, а про майбутні подорожі неповторними Карпатами. (Джерело)

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.