Туристичний маршрут – Стрий-Борислав-Нагуєвичі-Сприня-Самбір-Старий Самбір-Турка-Перечин-Свалява-Нижні Ворота-Сколе-Стрий

24-ого лютого 2022 скувало і наповнило люттю серця кожного українця… Але життя триває, триває єдиний фронт, триває наповнення духу українством: красою, мальовничістю та історією краю.❤️
‼️Кращої можливості, як запричаститися Україною в КАРПАТАХ , я особисто не знаю.
‼️Тому пропоную #АвтоТурВихідногоДня
‼️ Якщо надихатися красою на авто, то треба обирати дороги, які тебе вражають. У світі існує безліч трас, але карпатські мальовничі серпантини та перевали, неймовірна краса і потужна енергетика історичко-культурних та туристично-привабливих місць не замінить жодна туристична путь.
‼️Пропоную один із туристичних маршрутів, своєрідне карпатське коло, яким варто проїхатися – 👉Стрий-Борислав-Нагуєвичі-Сприня-Самбір-Старий Самбір-Турка-Перечин-Свалява-Нижні Ворота-Сколе-Стрий.👈
❤️Це саме той маршрут, що дарує ґарантовану обіцянку захоплюючих «ах» та «ох» від краєвидів, а ще це можливість обирати, яка зупинка саме нині важлива тобі. Бо тут у цьому авто маршруті об’єднані різні напрямки : і патріотичний, і культурний, і туристичний, і паломницький…і багато інших.
❤️А саме головне – це той маршрут , який допоможе одягнути БРОНЬ УКРАЇНСТВА і РАЗОМ ТРИМАТИ СТРІЙ !
❤️Завжди Є, БУЛО і БУДЕ – «Бог і Україна», тому починаємо із «церкви-лічниці» святої Анни у Бориславі, де зберігаються мощі понад семи сотень святих, де кожен з насмає можливість попросити духовного опікунства саме у свого Небесного патрона.
‼️На нашому авто шляху простягаються‼️:
♥️ 4-и перевали, чотири місця сили , чотири можливості поцілунку з небом:
👉 Ужоцький перевал;
👉Абранський перевал;
👉 Латірський або Верхній Верецький перевал;
👉 Тухольські ворота (перевал).
♥️ неймовірної краси дорожній серпантин, в народі цю закручену дорогу
називають👉 “турківська вісімка”. Поруч протікає річка Стрий, а навколишні пейзажі красиві у будь-яку пору року, але восени – по-особливому.
♥️ три пам’ятки природи:
👉 Регіональний ландшафтний парк Надсянський
👉 Ужанський національний природний парк
👉 Національний природний парк «Сколівські Бескиди»
♥️ і вервичка населених пунктів із легендарною історією та цікавою , а інколи і невідомою спадщиною… і лише від нас залежить, де зупинитись і що побачити. Вибір належить нам.
‼️Отож, пропоную‼️:
🇺🇦НАГУЄВИЧІ
Державний історико-культурний заповідник «Нагуєвичі»- це батьківщина Івана Франка, цікава стежка в лісі із вирізьбленими фігурами персонажів із його творів, музей і садиба Франка.
🇺🇦СПРИНЯ
11-15 липня 1944 року неподалік Сприні, на межі з сусіднім селом Недільна під охороною відділів УПА відбулися Установчі збори Української Головної Визвольної Ради. Ця подія ввійшла в історію національно-визвольної боротьби як Великий збір УГВР.Українська головна визвольна рада (УГВР) — орган політичного керівництва українським визвольним рухом, який оголосив себе «верховним органом українського народу в його революційно-визвольній боротьбі» (Тимчасовий устрій УГВР), утворений в Україні наприкінці Другої світової війни з ініціативи УПА й ОУН(б).
Саме на лісничівці поблизу гірського села Сприня у липні 1944 року на Президентом УГВР було обрано уродженця Полтавщини Кирила Осьмака.
🇺🇦САМБІР
Самбір має древню історію –це чистеньке затишне містечко з недорогими кав’ярнями, вулиці якого майже завжди заповнені туристами, за архітектурою старої частини нагадує типове австро-угорське містечко кінця 19ст.. Невеличкі різнокольорові будиночки архітектури початку століття прикрашають місто. В його центрі розташовані Ратуша та головна площа, які наповнюють місто атмосферою європейського середньовіччя та органною музикою.
🍁Цікаві туристичні об’єкти в місті:
 Ратуша 1606 р. – скульптурна пам’ятка епохи Ренесансу, одна з найгарніших в Україні;
 монастирський костел св. Станіслава 18 ст. в стилі бароко та органний зал;
 монастир Бернардинців 1751 року;
 єзуїтська колегія 18 ст., яку закінчили багато видатних людей, наразі це училище культури;
 церква Різдва Пресвятої Богородиці – греко-католицька церква є візитівкою Самбора, завдяки Чудотворній іконі Самборської Богородиці та мощам святого Валентина;
 оборонний костел Іоанна Хрестителя 1530 року;
 вілли та будиночки на вулиці Шопена, Мазепи, Хмельницького, Вузька, Стебельського;
 військовий госпіталь – частина монастиря Бригідок, збудованого в XVII столітті;
 пам’ятники Богдану Хмельницькому, Лесю Курбасу, Івану Франку, Андрію Чайковському, жертвам сталінських репресій та тоталітаризму.
🇺🇦c.ЛАВРІВ
Найдавніший в Галичині оборонний Лаврівський Василіанський монастирський комплекс, церква св. Онуфрія 17 ст., поховання князя Лева – засновника міста Львова, фрески 15 ст. Головною спорудою комплексу є храм св. Онуфрія XIII століття, який, очевидно, заснував Лев Данилович. В церкві збереглися фрагменти фресок, датованих XV століттям.У монастирському некрополі ховали митрополитів, єпископів та шляхтичів-жертводавців. Одна із найстаріших споруд комплексу – дзвіниця, побудована за княжих часів, була свого часу частиною оборонних фортифікацій.У монастирі діяли архів й одна з найбагатших у Галичині бібліотек. Тут, зокрема, зберігалися грамоти князя Лева і польських королів, писані золотом рукописи, грамоти гетьманів і владик, стародруки XVI—XVII ст.У 1939 архів і бібліотеку Лаврова знищили енкаведисти. Місцеві мешканці змогли сховати лише деякі ікони. У 1941-му монастир був казармою для радянського гарнізону, після війни – інтернатом.
1990 року церкву Святого Онуфрія передали місцевій парафії УГКЦ, а у 1994-му відновили монастир. 2011 року до Лаврівського монастиря повернули мощі св. Онуфрія.
🇺🇦СТАРИЙ САМБІР
Уперше місто згадується як Самбір у Воскресенському літописі у 1071 році.Місто розташоване на річці Дністер і є своєрідними воротами українських Карпат — біля нього починаються Верхньодністровські Бескиди. Також біля Старого Самбора є гора, що зветься Римською, — можливо, ця назва походить ще від римлян-купців, які приїздили сюди по сіль. Поблизу міста розташована вітрова електростанція — одна з найпотужніших в Україні.
🍁Що подивитись
 Костел святого Миколая
 Церква святого Миколая
 Єврейське кладбище (кіркут)
 Старосамбірська синагога
🇺🇦РОЗЛУЧ
Свого часу це був модний курорт, а сьогодні – це маленьке село – воротами Турківщини і бойківського регіону, лежить у вузькій долині річки Ясениця серед гірських хребтів. Разом з урочищем «Підзамче» вони утворюють природні ворота на в’їзді до поселення. Крім карпатських краєвидів, у Розлучі є унікальний неоготичний дерев’яний костел св. Франциска – це забутий шедевр дерев’яної архітектури Карпат,з відносно добре збереженим інтер’єром та справжню бойківську дерев’яну церкву.
🇺🇦ЯВОРА
Явора — гірське село, розташоване на березі річки Стрий в Східних Бескидах, на трасі Ужгород-Самбір. Засноване в XIII столітті як одне з сіл, що були прикордонними заставами, з метою охорони стародавнього «Руського шляху» — древнього торгового шляху, що проходив по долині р. Стрий і з’єднував давню Угорщину з Руссю (звідси й назва шляху). Тут знаходяться традиційні місця проживання бойків, які вважаються однією з гілок племені білих хорватів. А ще тут діє Явірська ГЕС — мала гідроелектростанція .
🇺🇦ТУРКА
Неофіційна столиця бойківського регіону – серце Бойківського краю. Етнічна група бойків проживала тут ще з княжих часів. Перша згадка про Турку з’являється у 1431.
🍁Що подивитись:
 Костел Внебовзяття Пресвятої Діви Марії
 Церква Успення Пресвятої Богородиці
 Церква святого Миколая
 Церква перенесення мощів святого Миколая
 Синагога Темпль
 Кар’єр у м Турка.
 Народний музей «Бойківщина», м.Турка
Пам’ятки природи
 Витік річки Сян
 «Довбушева криниця» у с. Розлучі
 Гора Лиса (689 м)
 Франкова криниця «Під липою» у с Вовче
 Витік р. Дністра в урочищі «Старе поле» у с. Вовче, на південно-західному схилі Розлуцького хребта, на висоті 760 м.
 Гора Розлуч (933 м)
 Гора Пікуй (1408 м)
🇺🇦ПЕРЕЧИН
Місто вперше згадується в угорських документах під 1399 р. Його назва походить від слів “перетин”, тобто перетин доріг, або ж має значення “земля пана Перечі”.До XVIII ст. Перечин був дуже бідним селом, тут часто діяли загони опришків. Поселенню пощастило в 1890-х роках — тоді через нього пролягла гілка залізниці. Де залізниця — там промисловість: невдовзі тут відкрився тартак, на якому виготовляли шпали.
🍁Що подивитися:
 Краєзнавчий музей Перечина
 Римо-католицький храм св. Августина (1906 р.);
 Дерев’яна церква Покрови Пресвятої Богородиці;
 Сироварня «Перечинська Мануфактура».
 Хресна дорога та пам’ятки природи передмість Перечина
 Лавандова гора
 Єдиний на всю Європу пам’ятник поштарю -Федору Фекеті;
 Міні-скульптура Жабки, що сидить поряд на камені на площі.
🇺🇦ПОЛЯНА
Невеличке село Поляна — справжній бальнеологічний курорт, який дивує гостей чистим повітрям, фантастичними краєвидами Карпат, що так і просяться на фото, та цілющими водами.
🍁Що варто відвідати:
 Михайлівська церква, дерев’яна (1588); м. Свалява
 Церква, дерев’яна; с. Уклин
 Історичний музей, м. Свалява, вул. Головна, 18
 Свалявський краєзнавчий музей, м. Свалява, вул. Шевченка, 4
 Церква (1868), с. Солочин
🇺🇦СВАЛЯВА
Місто на мінеральних джерелах і є своя особливість: Свалявська долина оточена гірськими хребтами, що захищають місто від північних вітрів, а з південної сторони сонце окутує його своїм теплом. Саме тому погода у Сваляві завжди сприяє відпочинку та оздоровленню.
Перша згадка про місто датується 1263 роком. Назва походить від солі (давня назва містечка – Сольва). Сьогодні містечко відоме як бальнеологічний курорт – тобто курорт, де лікують мінеральними водами. Науковці дослідили, що вік мінеральної води Сваляви сягає 65 млн. років! Зараз з цих джерел розливають воду «Лужанська – 7», «Поляна Купель» і «Поляна Квасова». Більша частина цієї води продається в країни Євросоюзу. При цьому якість свалявської мінеральної води не гірша від широковідомих французьких, кавказьких і чеських мінеральних джерел.
🇺🇦НИЖНІ ВОРОТА
Село до 1946 р. мало назву Нижні Верецьки. Його назва походить від особливостей місцевості, в якій воно розташоване — серед гір, які раніше називалися “веретками”. Тому й назване воно було Нижні Верецьки. Розташоване у високогір’ї Карпат, на південних схилах Вододільного хребтаміж Верецьким та Абранським перевалами у мальовничій улоговині і оточений довкруги Бескидами .
🇺🇦СМОЖЕ
Сможе є старовинним село, яке відоме ще з 1553 р. Навіть містечком встигло побувати: за привілеєм польського короля Августа ІІ від 24 жовтня 1760 р. Сможе отримало магдебургію та герб. Герб Сможе Нижнього датується 1760 роком, на якому зображено рицарський хрест на полі, а над ним золота зірка між літерами “S.N.”.
🇺🇦СКОЛЕ
Місто Сколе – одне з найбільш вітряних населених місць в карпатському регіоні і має свою унікальну історію, яка пов’язана з формуванням української держави та часами Київської Русі і Галицько-Волинського князівства. Вперше місто Сколе в історичних документах згадується в 1397 році. У 1397 році поселення отримало Магдебурзьке прав.
🍁Цікаві місця :
 Палац Гредлів
 Церква Святої Параскеви
 Костел Семи Скорбот Діви Марії
 Віковий платан
 Вілли сколівських магнатів
 Павлів потік
 Хребет Парашка
 Водоспад на річці Кам’янка
 Журавлине або Мертве озеро
 Пам’ятник трембітарям.
‼️Пізнаваймо і генеруймо своє та спацеруймо, або їдьмо впевнено і гордо своєю землею.‼️
🇺🇦Слава Україні!
🇺🇦Слава ЗСУ за можливість напитися джерельної води, поцілунку з небом та душевного причастя із красою Карпат.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.