Екстрена валізка

Екстремальна ситуація -“Екстрена валізка”
Що потрібно мати при собі на випадок війни.

Екстрений (надзвичайний) “чемоданчик” – це узагальнене визначення базового набору речей, необхідного кожній цивільній людині, що б вижити в будь-якій екстремальній ситуації. Цивільний тривожний чемоданчик, як правило, являє собою укомплектований рюкзак об’ємом від 30 і більше літрів, що містить необхідний індивідуальний мінімум одягу, предметів гігієни, медикаментів, інструментів, засобів індивідуального захисту та продуктів харчування.

Всі речі в тривожному рюкзаку є новими (періодично поновлюваними ) і не використовуються власником у повсякденному житті. Цивільний тривожний чемоданчик призначений для максимально швидкої евакуації із зони надзвичайної події, будь то землетрус, повінь, пожежа, загострена криміногенна обстановка, епіцентр військових дій і т.д. Вважаю, що сьогодні тривожний чемоданчик повинен бути присутнім в кожній родині. Якщо ви думаєте інакше, то вам немає сенсу читати далі.

В першу чергу треба визначитися з самим «чемоданчиком». Для цієї мети, на мій погляд, зручніше використовувати невеликий рюкзак. Чому рюкзак, а не сумка? Уявіть ситуацію, в якій вам доведеться йти пішки, а не їхати на машині. Наприклад, всюди затор і треба терміново евакуюватися пішки. Накинули рюкзак і пішли. З сумкою проблематичніше – тягати менш зручно. Відразу хочеться сказати про укладання рюкзака. Як невеликі, так і експедиційні рюкзаки треба укладати не за принципом «важке – вниз» , а розподіляти вантаж рівномірно. Відмінно, якщо у вас буде рюкзак з « підвалом » (нижнім клапаном).

Укладайте рюкзак так , щоб можна було швидко і без ускладнень знайти потрібну річ. Добре, якщо рюкзак укомплектований спеціальною накидкою від дощу. Якщо в комплекті її немає, то її можна купити окремо. Так само варто відзначити, що перевагу треба віддавати рюкзаку, який зручно розташовується на спині, не сковує рухів і не розійдеться по швах в перші 30 хвилин.

Розглянемо тепер більш детально і ґрунтовно, які комплекти речей і продуктів першої необхідності вам необхідно буде зібрати. Список частково заснований на рекомендаціях Нью- йоркської служби з надзвичайних ситуацій. Можливо, у вашій місцевості і для вашої родини його доведеться скоротити або, навпаки, розширити. Наприклад, у літніх, інвалідів та дітей є особливі потреби. Отже, на випадок екстреної евакуації радиться мати напоготові міцний і зручний рюкзак з найнеобхіднішим.

У нього рекомендується покласти наступне:

 1. Копії важливих документів в водонепроникною упаковці. Заздалегідь зробіть копії всіх важливих документів – паспорта , автомобільних прав, документів на нерухомість, автомобіль і т.д. Документи треба укладати так, щоб у разі необхідності їх можна було швидко дістати. У деяких джерелах так само вказують серед документів тримати кілька фотографій рідних і близьких.
 2. Кредитні картки та готівку. Нехай у вас буде невеликий запас грошей.
 3. Дублікати ключів від будинку і машини.
 4. Карту місцевості, а також інформацію про спосіб зв’язку і умовленому місці зустрічі вашої родини.
 5. Засоби зв’язку та інформації. Невеликий радіоприймач з можливістю прийому в УКХ і FM діапазоні. Зараз є недорогі приймачі з динамо- машиною і акумулятором. Дозволить бути в курсі ситуації. Запасні батарейки до радіоприймача ( якщо потрібні) . Можна взяти мобільний телефон (якщо є) із зарядним пристроєм.
 6. Ліхтарик (краще кілька ) і запасні батарейки до нього.
 7. Компас, годинник ( перевагу віддавайте водонепроникним ).
 8. Мультитул (англ. Multitool ) – багатофункціональний інструмент, зазвичай у вигляді складних пассижів з порожнистими ручками, в яких заховані додаткові інструменти ( лезо ножа, шило, пила, викрутка, ножиці і т.п.).
 9. Ніж, топірець.
 10. Сигнальні засоби ( свисток, фальшвеєр і т.д.).
 11. Штук п’ять пакетів для сміття, об’ємом 120 літрів. Може замінити намет або тент, якщо розрізати.
 12. Рулон широкого скотча.
 13. Упаковка презервативів ( 12 штук без коробки, природно, без мастила і ароматизаторів). Презерватив – річ багатогранна.
 14. Шнур синтетичний 4 -5мм, близько 20 м.
 15. Блокнот і олівець.
 16. Нитки та голки.
 17. Аптечка першої допомоги. В описі будь-якого « тривожного чемоданчика» велике місце відводиться медикаментів. Майже завжди їх більше, ніж у стандартній автомобільній аптечці. Воно й зрозуміло: мається на увазі, що допомога може бути надана не тільки собі, а й оточуючим. Аптечка повинна включати в себе: – Бинти, лейкопластир, вата, йод, – «Активоване вугілля» ( інтоксикація) , – «Парацетамол» (жарознижувальний) – «Пенталгін» (знеболююче) – «Супрастин» (алергія) – «Иммодиум» (діарея) – «Фталазол» (шлункова інфекція) – «Альбуцид» (очні краплі).
 18. Прийняті вами ліки (мінімум на тиждень) з описом способу застосування та дози; рецепти; прізвища та мобільні телефони ваших лікарів (слідкуйте за терміном придатності ліків).
 19. Одяг: комплект нижньої білизни (2 пари), шкарпетки бавовняні (2 пари) і вовняні, запасні штани, сорочка або кофта, плащ- дощовик, в’язана шапочка, рукавички, шарф (може знадобитися в найнесподіваніших ситуаціях). Зручне, надійне взуття.
 20. Міні -палатка, поліуретановий килимок, спальник (якщо дозволяє місце).
 21. Засоби гігієни: зубна щітка і зубна паста, невеликий шматок мила, рушник (є такі в упаковці пресовані ), туалетний папір, кілька упаковок одноразових сухих хусток або серветок, кілька носових хусток, вологі серветки. Жінкам – засоби інтимної гігієни. Можна взяти бритву і манікюрний набір.
 22. Приналежності для дітей (якщо необхідні ).
 23. Посуд : казанок, фляга, ложка, кружка (краще металеву 0.5л), розкладний стаканчик.
 24. Сірники (бажано, туристичні), запальничка.
 25. Запас їжі на кілька днів – все, що можна їсти без попередньої обробки і не займає багато місця, довго зберігається (нешвидкопсувні), особливо необхідна питна вода: – Запас питної води на 1-2 дні, який треба періодично оновлювати (вода не повинна бути застояної) – Висококалорійні солодощі: кілька батончиків «Snickers» або «Шок» (до цих пір використовуються тактичними групами, як джерело живлення і енергії, що володіє малою вагою), жменю льодяників – Набір продуктів: пару банок хорошою тушонки, галети, суп -пакети, м’ясні та рибні консерви. Якщо ще дозволяє місце: крупа перлова, гречана, рис довгозерний, пшоно, макарони, вермішель, сухі овочеві напівфабрикати і тп. – Горілка, вино, спирт питної. Півлітра горілки для когось може бути засобом для зняття стресу і валютою.
 26. Сімейні цінності, реліквії, але ні в якому разі не на шкоду всьому іншому. Цей список, природно, доповнюється і коригується за вашим потребам. Намет, килимок і спальник речі не обов’язкові, але все ж вони включені в список. Без них приблизний обсяг рюкзака становить близько 30 літрів.                                                     Джерело