Геокешінг-пошук скарбів

З давніх пір тема пошуку скарбів оточена атмосферою притягальної таємничості. Скільки разів в дитинстві і юності ми з трепетом читали про те, як відважний авантюрист кидає виклик тисячі небезпек і відправляється на пошуки скарбу. Хто з нас не мріяв бути схожим на графа Монте- Крісто, Індіану Джонса чи героїв Стівенсона! Безліч дорослих людей присвячує життя розкриттю стародавніх таємниць, серед яких є цілком реальні тайники і скарби.

У всі часи пошук скарбів був для людства захоплюючим заняттям. Але лише з появою двох великих винаходів – Інтернету і супутникової навігації – це завдання для обраних перетворилася на гру для всіх. Десятки тисяч схованок заховані в 177 країнах світу. Навіть якщо ви не капітан піратського брига, ви можете сьогодні відправитися на пошуки свого скарбу.

Історія геокешінга як сучасної гри почалася в 2000 році. До цього супутники GPS ( а вся ця система супутників належить США ) передавали координати з помилкою. GPS, як раніше Інтернет, спочатку розглядалася як технологія для військових потреб. 1 травня 2000 Президент Клінтон зробив заяву про скасування режиму “селективний доступ” (режим приватного загрубления точності визначення координат).

Уряд США визнало GPS як популярну технологію, яка необхідна у всьому світі і в самих різних областях, від міської “швидкої допомоги” до розвідки корисних копалин. З відміною обмежень користувачі GPS приймачів отримали можливість визначати координати в 10 разів точніше, ніж раніше. Звістка облетіла світ в лічені години. 2 травня Дейв Алмер ( Dave Ulmer ) з Портленда (штат Орегон ) в одній з мережевих конференцій запропонував друзям нову гру Stash (хованка, заначка) суть якої в тому, що одна людина створює тайник, публікує його координати в Інтернеті, а інші по цим координатам пробують знайти схованку.

Наступного дня Дейв вирушив у ліс і неподалік від свого міста сховав перший тайник. Творець не був упевнений, що потрібно класти туди, тому тайник вийшов досить великий: туди увійшли відеокасети, книжки, комп’ютерні програми, продукти, гроші. Інформацію про схованку Дейв відправив у конференцію sci.geo.satellite навігатор.


 

Ми також приймаємо участь у пошуках скарбів і закладаємо свої. Інформація є на сайтах.

http://www.geocaching.su/  http://www.shukach.com/
http://www.geocaching.com

Група В Контактах  Львівська обл.

Про свої походах ми інформуватимемо в розсилках і опублікованих планах.

Зразки скарбів