У Стрию відбудеться паломницький велопробіг «Духовні святині Богу та Світу»

У неділю, 26 квітня, в Стрию відбудеться промоційний заїзд по проекту міжнародного паломницькому велопробігу «Духовні святині Богу та Світу».

Як повідомили організатори, промоційний тур відбудеться по всіх храмах міста Стрий. Молебень до Чудотворної ікони Ліської Божої Матері в Успенській церкві. По дорозі до храмів буде обов’язково зупинка і фотосесію на в’їздах до міста з чотирьох боків, біля знаків-Стрий. По закінченню – прес-конференція в Народному Домі (вул. Народна 8).

Мета цього спортивного заходу – вшанування 150-річчя з дня народження Митрополита Андрея Шептицького, 200-річчя з дня народження отця Михайла Вербицького та відзначення ювілеїв українських Славнів: 150 – річчя «Ще не вмерла Україна» та 130-річчя «Боже, Великий, Єдиний нам Україну храни».

Велопробіг організований за ініціативою стрийського клубу мандрівників «Прикарпаття», ГО екологічно-туристичний просвітницький центр «Здоров’я», культурно-просвітницького центру ім. К. Макушинського, фізкультурно – оздоровчого клубу «Плай» та Стрийської кооперативної ініціативи.

У рамках заходу передбачається навідування до 22 дерев’яних церков Карпат в Україні та Польщі – об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО та зустрічі з представниками влади та церкви.

Загалом велопробіг поділено на вісім етапів: два промоційні – у квітні, по три – у травні та червні.

Джерело