Український вернісаж 28.05.2021 р. Звіт ТІЦ Стрий

28 травня 2021 року в Народному домі міста Стрия відбувся Український вернісаж. Організатор – Народний дім (директор Олександр Ілечко), за підтримки управління культури Стрийської міської ради (керівник Богдан Бойко), головний партнер Туристичний Інформаційний Центр Стрия (директор Олександр Сікора).

Під час вернісажу відбувалася виставка виробів ручної роботи ТІЦ Стрий, виступ дитячої студії «ГумельКідс», дефіле модельної студії “Angel’s”, екскурсія Народним домом. Студія «РобоКлуб» збирали роботів. В малому залі відбулася виставка, директори Народних домів Стрийської ТГ провели нараду. Ми пропонували обговорити питання залучення народних домів Стрийського району з їх автентичними ремеслами та промоційними матеріалами своїх локальних громад.Чекаємо, яке рішення прийняли на нараді.

На вернісажі були і смаколики. Директор Народного дому п.Ілечко провів майстер-клас і показав всім, як за 10 гривень приготувати стародавній пиріг. Всі охочі змогли провести дегустацію.

Друга страва, яку презентували на вернісажі, був Підгорецький пиріг з фасолі. Його презентувала ГО «Центр розвитку краю». Більше інформації на сторінці

В рамках Українського вернісажу ТІЦ Стрий приймав учать зі своїм проєктом «Стрийський Вернісаж». Цей проєкт був заснований у 2018 році. Його ціль – проведення постійних ярмарків – виставок виробів ручної роботи майстринь з метою промоції нашого Стрийського краю, збереження українських традицій, передачі досвіду старовинних ремесел та традицій молодому поколінню.

Під час ярмарок збираються благодійні кошти, за які закуповується необхідний матеріал для виготовлення сувенірної та промоційної продукції.

На вернісажі ми представили в’язані іграшки від п.Ані, вироби з бісеру, сувеніри Стрия (горнятка, сумки, фартушки, прапорці, магніти та інше) від. п.Ірини, п.Марина показувала свої унікальні ляльки, п.Ірена – вироби з мила. Всі вироби можна подивитися в крамниці творчості ТІЦ Стрий

До нас також долучився Культурно-просвітницький центр ім.К.Макушинського польської громади міста Стрия (директор Бойко Юлія).   Вони презентували свою громадську організацію. П.Ірина Сікора зараз виготовляє для організації символ  – Koziołek Matołek по книжки «Пригоди цапка матолка» всесвітньо відомого польського письменника, нашого земляка Корнелія Макушинського.

Дякуємо всі,  хто долучився до організації заходу. ТІЦ Стрий проводив “Стрийський вернісаж” за кошти членів громадської організації. Крім цього організація виготовила плакати, надавала звукопідсилювачу апаратуру, проводила рекламну компанію в інтернеті.

Учасники заходу надали пропозицію, що такі вернісажі треба проводити на постійній основі. Тому вирішили зібратися найближчим часом та обговорити це питання. тел.для контакту 050 2668124

Всі фото

1 Trackback / Pingback

  1. Місцевий смоколик , який зможе стати кулінарним хітому у гастротуризмі стрийщиною – ТІЦ Стрий

Leave a Reply

Your email address will not be published.