Унікальні вина Закарпаття (Chateau Chizay).

17.03.2023 р. відвідали виноробну компанію Chateau Chizay. Це було наше перше знайомство. Послухали трохи інформації, купили вино і спланували на майбутнє екскурсію. Ось інформація з офіційного сайту компанії:


Шато – це заміський маєток, оточений виноградниками. Саме цим французьким поняттям і його естетикою ми надихалися, коли створювали Chateau Chizay, що біля старовинного містечка Берегово.

Закарпаття- це історичний виноградний край. Схили вулканічних Карпат, багато сонця і достатньо води зумовили розвиток виноробства на цих землях з давніх часів. Закарпатські вина постачалися до дворів середньовічних королів та вельмож, ба навіть президентів сучасних держав.

Культура Закарпатського виноробства унікальна, тому що протягом історичних перипетій об’єднала в собі угорську, італійську та австрійську традиції. Саме результат цього культурного сплаву дав такий цікавий і колоритний продукт – як Закарпатське вино.

272 гектари винограду, 1,3 мільйона пляшок в рік, 250 бочок в нашому підвалі

І ми у Шато Чизай робимо його виключно із свого Закарпатського винограду. 272 гектари винограду на досконалих теруарах Закарпаття. Майстри, які поважають місцеві традиції, і навчилися в Європі сучасного виноробства. Натхнення від історії, енергія для майбутнього. Це все додано в букет наших вин.
Виноробний комплекс Шато Чизай заснований 1995-го року в урочищі Чизай, що біля міста Берегово на Закарпатті. Ми побудували сучасне виробництво з нуля, але з увагою до місцевої історії виноробства. Наші принципи – це працелюбність і чесність, повага до природи і любов до своєї справи.

Робити просто якісні вина – цікаво, але ми хочемо більшого. Нас не влаштовує бути тільки найкращими. Має бути унікальним. Ми творимо нову історію виноробства Закарпаття та Європи, і сьогодні Chateau Chizay – це не винзавод, а виноробне містечко, осередок благородного ремесла і рукотворне диво Закарпаття.

Так, ми робимо вино. Але – більше, ніж вино. Творимо емоції. І – нову славу Закарпатського Вина. Це – філософія Chateau Chizay. Вміємо і любимо! Ласкаво просимо у наш світ!

Джерело