В рамках відзначення Дня Захисника України на Стрийщині відкрили оновлений музей Степана Бандери

14 жовтня 2019 р. з нагоди відзначення на Стрийщині Року Степана Бандери та Дня Захисника України в селі Воля Задеревацька відбулося урочисте відкриття оновленого музею –садиби Степана Бандери.

Дійство розпочалося з урочистої ходи до музею-садиби за участю представників органів державної влади, місцевого самоврядування, духовенства, громадськості, молоді та гостей, які прибули з різних куточків Стрийщини. Під супровід духового оркестру Стрийського аграрного коледжу колону очолили учасники АТО (ООС), члени Стрийської Станиці братства ОУН-УПА та Стрийського міжрайонного братства воїнів національно-визвольної боротьби.

Молебень за Україну, Героїв усіх часів, які боролися за вільну і незалежну українську державу, панахиду за родиною Бандерів та чин освячення музею-садиби очолив Преосвященний Владика Богдан Манишин Стрийської єпархії УГКЦ у супроводі Муніципального чоловічого хору «Каменяр» Стрийського району.

Звертаючись до присутніх, Владика Богдан зазначив, що садиба, в якій проживала сім’я Бандерів, є домівкою не тільки цієї славної родини, а й всієї України, бо тут формувався патріотичний дух Провідника української нації.

Зі словами подяки до присутніх звернулися директор музею-садиби Оксана Бандера та невістка Степана Бандери пані Марія Бандера, яка приїхала на святкування з Канади. Вони подякували представникам влади за сприяння в оновленні музею-садиби та збереження національної спадщини для майбутніх поколінь.

Керівники органів державної влади, місцевого самоврядування, громадських організацій та учасники дитячої патріотичної гри «Джура» урочисто поклали квіти та гірлянду Слави до пам’ятника Степану Бандері. Після чого в хвилині мовчання присутні віддали шану всім, хто загинув волю і незалежність України.

Під час урочистої частини з вітанням до учасників заходу звернулися народний депутат України Андрій Кіт, голова Стрийської районної ради Роман Козак та перший заступник голови Стрийської райдержадміністрації Любомир Кащук, які нагородили грамотами з нагоди Дня Захисника України військовослужбовців АТО (ООС), членів Стрийської Станиці братства ОУН-УПА та Стрийського міжрайонного братства воїнів національно-визвольної боротьби.

У своєму вітальному слові перший заступник голови райдержадміністрації Любомир Кащук наголосив, що пам’ять про Степана Бандеру та всіх українських Героїв гуртує, дає силу та волю, мудрість і наснагу йти накресленим ними шляхом боротьби до найвищої мети – розквіту і слави Української Самостійної Соборної Держави. Від імені голови Львівської ОДА Маркіяна Мальського та від себе особисто він привітав присутніх зі святом та побажав міцного здоров’я, щастя, добра, миру, злагоди і глибокої віри в гідне майбутнє рідного краю та України.
Свято продовжилося святковим концертом за участю Народного артиста України Івана Поповича.


Туристичний центр Стрия, на запрошення РДА приймав участь у заходах.

Ми представляли свій проєкт “Стрийський Вернісаж”, на якому презентували сувенірну патріотичну продукцію: магніти, прапорці, брелоки та інші вироби.

Також ми надали звукопідсилювальну апаратуру для окремого заходу.

Source: В рамках відзначення Дня Захисника України на Стрийщині відкрили оновлений музей Степана Бандери

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.