Відновимо пам’ятник видатним українським діячам

СТАНОМ НА 23.06.2018 ПРОБЛЕМА ВИРІШЕНА (фото додається)

Вже більше пів року ми спостерігаємо ганебну картину в центрі нашого міста. Пам’ятник “Будителям” єдиний в Україні пам’ятник-триптих Тарасу Шевченку, Івану Франку, Лесі Українці відкритий у Стрию 24 серпня 1995 року спаплюжений надписами непристойного змісту. Про це неодноразово писалося в інтернеті, показувалося по телебаченню. Про це знає вже весь світ з відеороликів туристів, які розповідали саме про це місце.

Головною метою організації «Туристичний Інформаційний Центр Стрия)» є сприяння розвитку туризму, збереження історичних, природних об’єктів, культурних архітектурних споруд, захист довкілля.

Діючи в рамках виконання своїх статутних зобов’язань ми оголошуємо акцію «очистимо пам’ятник». Дата проведення буде оголошена після отримання відповідних листів з міської ради.

Реєстрація на захід (форма)

Стрий очима інших людей. Відео зроблено 24.11.2017 року

Наші дії:

– даємо запит в міську раду хто є відповідальним за збереження даного пам’ятника;

– повідомляємо поліцію про руйнування пам’ятника з проханням знайти злочинців ст..92, ст..152 Кодексу України про адміністративні порушення, ст..298 Кримінального Кодексу України;

– сповіщаємо міську раду про наміри очистки непристойних надписів і просимо надати дозвіл, письмову пораду або скерувати спеціаліста, щоб він дав інструкції як це зробити (щоб нас не звинуватили в руйнуванні пам’ятника);

– повідомляємо міську раду про час проведення відновлювальних робіт;

– оголошуємо збір коштів для закупівлі необхідного обладнання, матеріалів, рекламних матеріалів, харчування учасників;

– запрошуємо стриян на акцію.

Обов’язковою умовою проведення акції буде оголошення про учасників акції (хто був безпосередньо і хто допоміг матеріально з оголошенням суми допомоги).

Благодійний внесок можна перерахувати на рахунок організації ТІЦ Стрий або передати через благодійну скриню, з отриманням касового ордера (вул..Народна 8, каб.1, Народний дім). “Благодійний внесок на відновлення пам’ятника”

Всі кошти будуть використані на проведення даної акції. (банківські та бухгалтерські послуги оплачуються з даних внесків, 10% залишається на розвиток  організації ТІЦ Стрий). Звіт буде опублікований на сайті.

У випадку, якщо міська влада вирішіть цю проблему, благодійні внески не повертаються. Вони можуть бути використані на інші проекти, які вкажуть благодійники.

Діти до 14 років можуть прийняти участь тільки з батьками, з 14 до 18 років – за письмовою згодою батьків (опікунів).

Реєстрація на захід (форма)

Попередній кошторис (остаточний буде розрахований фахівцями)

 • скребки для очистки
 • захисні рукавички
 • захисні окуляри
 • распіратор
 • грунтовка
 • вапно (фарба)
 • суміш для затірки
 • вода технічна
 • вода питна
 • чай, кава
 • печиво, канапки
 • одноразовий посуд
 • транспортні розходи
 • оплата послуг спеціаліста (при необхідності)

Список громадян, які бажають долучитися до акції фінансово:

Реєстрація на захід (форма)

 

Прізвище, ім’я особиста участь допомога фінансова (перераховано) примітка
1 Сікора Олександр так 100
2 Сікора Ірина так 100
 3 Кузів Павло так  100
 4 Андреєва Галина 100
5 Невідома особа 100
 6
 7
всього  500 грн.

4.05.2018 по телеканалу ТРК ЛАН вийшла передача. Як ми зрозуміли з відповіді головного спеціаліста з охорони об’єктів культурної спадщини Стрийської міської ради п. Ростислава Тивоновича наша громадська організація не має права організовувати відновлення пам’ятника, а в міській раді на це грошей не передбачено. Не знаємо, чи сміятися, чи плакати!

СТАН НА 23.06.2018

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.