Відзначення 345-ої річниці «Битви під Журавно» – робоча зустріч

27 липня 2021 року на території Журавненської ТГ відбулась робоча зустріч представників Стрийської РДА, керівництва Журавненської селищної ради з представниками громадських організацій України і Польщі на якій обговорили питання :

👉відзначення 345-ої річниці «Битви під Журавно», яка в історію увійшла, як найепічніша битва епохи, що врятувала християнську Європу і відбувалась з 25 вересня по 14 жоввтня 1676 року на так званих «Журавенських полях» між ріками Дністер та Свіча. У 1676 році під час польсько-турецької війни зійшлося військо під командуванням Яна ІІІ Собєського та Станіслава Яблоновського, якому допомагали козацькі загони ( з родинного маєтку Виговських із с. Руди) , сина гетьмана Івана Виговського, Остапа Виговського, 100-тисячна турецька армія на чолі з Шайтаном Ібрагім Пашею та низкою інших мусульманських полководців.
👉впорядкування та благоустрій території у підніжжі пам’ятної кам’яної колони « Битва під Журавно», як території, де 17 жовтня 1676 року було підписано Журавненський мирний договір — мирну угоду між Річчю Посполитою та Османською імперією. Договір завершив польсько-турецьку війну 1673 — 1676 років, що фактично зупинив турецьку експансію Європи. А також про створення Меморіального комплексу «Журавенське перемир’я» на місці кам’яної колони. ❗За умовами Журавненського мирного договору❗
☝️скасовувалася щорічна данина в сумі 22 тисяч злотих, яку Річ Посполита сплачувала Османській імперії на підставі зобов’язань Бучацького мирного договору 1672 року;
☝️Поділля залишалось у складі Османської імперії;
☝️значна частина Правобережної України (за винятком колишніх Білоцерківського і Паволоцького полків) визнавалася козацькою територією під управлінням гетьмана Петра Дорошенка.
👉продовження роботи над проектом «Журавно – місто історичної культурної спадщини двох народів : польського та українського народів».
💛💙Древня Журавенська земля окутана таємничістю і чарівністю, це край, де сходились древні торгові шляхи між заходом і сходом, який ще в 1563 р ,отримано статус міста і Магдебурзьке право.
🇺🇦Журавно – це територія на точилися запеклі й жорстокі бої і вирішувалася доля правобережної України і де писалася історія Європи. 💛💙
🇺🇦Журавенщина – це територія історичної культурної спадщини цілої України, це територія, яка потребує цікавих інвестиційних, історико- культурних та туристичних проектів. І лише спільними зусиллями можна вдихнути друге життя у цю територію.