Відзначення Дня Звенигорода

За ініціативи голови Стрийської районної ради Романа Козака та на запрошення голови Пустомитівської районної ради Галини Гички, голови Звенигородської сільської ради Наталії Толопко, члени Ради – Реформ на чолі з головою Ольгою Боднар, в рамках напрацювань Концепції розвитку Підкарпатських територій Львівщини, прийняли участь у відзначенню Дня Звенигорода.

Під час зустрічі обговорили спільні заходи щодо співпраці за основними напрямками Концепції розвитку Підкарпатських територій. Під час заходу всім присутнім проведено екскурсію в Музеї історії давньоруського міста Звенигорода, проінформовано про створення першого в Україні історико-культурного парку на території пам’ятки археології національного значення, який матиме назву «Древній Звенигород». Проєкт є одним із переможців конкурсу проєктів регіонального розвитку Мінрегіону і отримав на реалізацію близько 12 млн грн у межах секторальної бюджетної підтримки ЄС.

Ми, у свою чергу, ознайомили зі своїми проєктами та запросили очільників району та небайдужих жителів на І –ий інвестиційний форум Підкарпатських територій Львівщини, що відбудеться на Стрийщині.

В складі нашої делегації були і наші партнери – голова Труханівської сільської ради Сколівського району Надія Булак зі своїми односельцями, що презентували вироби з домашнього Карпатського сиру та директор культурно-просвітницького центру ім..Корнелія Макушинського польської громади м.Стрия Тетяна Бойко та члени центру, що презентували польські казки української мовою.

Але саме головне дійство відбувалось на сцені, на якій у 1884 р. робила свої перші кроки 12-річна Соломія Крушельницька, адже парохом в цьому селі був її дідусь Григорій Онуфрійович Савчинський, що і похований у с. Звенигород. І сьогодні, в складі нашої делегації була його пра-правнука Теодора Савчинська-Латик – це неймовірні відчуття – єдності поколінь, єдності в пісні, танці та єдності українців. Слава Україні!

Світлини  фотографа Ярослава Шманди.      Джерело


Туристичний інформаційний центр Стрия прийняв участь у заході і представив свій проект “Стрийський Вернісаж”. Керівник проєкту Ірина Сікора і учасник Марина Тутова представляли свої роботи: сувенірну продукцію, вироби з бісеру, канзаши, ляльки та багато іншого.

Для господарів села ми виготовили подарунки: горнятко з логотипами Звенигорода та Стрия, прапорці та патріотичні стрічки.

Директор центру Олександр Сікора розповідав про наш чудовий край і запрошував туристів на екскурсії.

Під час заходу до нас підійшов організатор наступного заходу в селі Ганачівка і запросив на фестиваль Медова Забава. Зустрічаємося 11.08.2019 в Ганачівці.

Всі фото (О.Сікора)    Всі фото (Я.Шманда)

1 Comment

  1. Вчора слухачі УТВ Стрий, як представники Ради реформ при Стрийській районній раді,взяли участь у святкувані Дня Звенигорода.Прийняли нас дуже щиро. Провели цікаву екскурсію музеєм , взяли участь у святковому концерті, навіть, трохи танцювали на дискотеці. Бажаємо розвитку цьому древньому селу,а голові районної Ради пану Роману Козаку велика подяка за надану можливість відвідати цей історичний об’єкт Західної України.

1 Trackback / Pingback

  1. Найближчі виставки Стрийський Вернісаж – серпень | ТІЦ Стрий

Comments are closed.