Вивчення маршруту через села Стрілків, Бережниця, Лотатники.

25.08.2017 року вело-клуб туристичного центру (ТІЦ Стрий) виїхав на вивчення маршруту, який буде проходити через села Стрілків, Бережниця, Лотатники. Маршрут запропонували мешканці цих сіл, з узгодженням з відділом культури Стрийської РДА.

Всі ці села відносяться до однієї сільської ради, яку очолює п. Столярський П.М. В розробці маршруту приймають активну участь директори народних домів, завідуючи бібліотеками, п. Ольга Боднар.  Тому і назва маршруту БеСтріЛ (по назвам сіл).

Основна задача маршруту – ознайомити туристів, мешканців Стрия, Моршина з цікавими туристичними об’єктами цієї місцевості, дати поштовх розвитку зеленого туризму.

Об’єктів  дуже багато і помаленьку ми про них будемо розповідати. Маршрут  розробляється як вело, але можна також на автомобілі, пішки. Продумуються місця зупинок, відпочинку, розробляються буклети і вся інформація заноситься також на карту цікавинок Стрийщини.

Хто бажає долучитися – із задоволенням приймемо допомогу.

В с.Стрілків цікаві об’єкти: дерев’яна церква Св. Миколая 1650 р., нове місце, де можна окунутися на Водохреща, нова церква, пам’ятники, захоронення барона Бруницького, (мандрівник, вчений, колекціонер).

В Бережниці дендро-парк, колишня лікарня, дерев’яна церква,

в Лотатниках – дерев’яна церква, об’єкти в лісі.

Сьогодні проїхали 30 км. (зі Стрия). Прокласти путь між селами Бережниця – Лотатники вздовж річки не вийшло.  Прийшлося перетинати річку по поваленим деревам та канавам з кропивою та хворостом.

Можливо дорога є через ліс. По полю є дорога, але ми не шукаємо легких доріг.

Для безпечного пересування велосипедистів ми стараємося налагодити зв’язок з фельдшерськими акушерськими пунктами (ФАП).

В с. Стрілків гарний пункт, але фельдшера так і не знайшли. Всі двері відкриті – а в домі нікого. Підійшли відвідувачі і також нікого не знайшли. Загадка!?

В с. Бережани фельдшер у відпустці.

Під час подорожі ми також звертали увагу на стан доріг, зупинок, стихійних сміттєзвалищ. Про роботу еко-патруля можна докладніше почитати тут.

с. Слобідка, напрямок на Стрілків

Місце, де природа нам дає найцінніше – цілющу воду.

Слідкуйте за новинами!

1 Trackback / Pingback

  1. БеСтріЛ – краєзнавчий маршрут | ТУРИСТИЧНА АГЕНЦІЯ "ТІЦ СТРИЙ"

Leave a Reply

Your email address will not be published.