Візит співпраці в Польщу

З 22 по 27 жовтня 2017 року у м. Люблін та Люблінському воєводстві (Польща) проходив навчальний візит представників органів місцевого самоврядування, громадських організацій м. Стрия та голів селищних рад Стрийського району Львівської обл. Програму візиту та поселення в готелі « Вікторія» м. Люблін було організовано керівником українських груп Омеляном Заревичем-виконавчиим директором Громадської організації «Український чин» м. Львів.
Візит розпочався у конференц-залі готелю « Вікторія» на якому було проведено вступ до навчального візиту. На який приїхав із Варшави п. Мирослав Скурка – директор програми Study Tours to Poland. На зустрічі був присутній радник міського голови м. Люблін- Павел Прокоп, який одночасно являється головою Правління Фундації менеджерських ініціатив.
Перекладач Богдан Юрчак директор звязку із партнерами – Магдалина Команіська. Де було висвітлено Польську систему теріторіального самоврядування: структура, завдання, фінанси. Вибрані сфери та галузі: освіта, охорона здоров’я, ефективне місцеве самоврядування і громадська активність мещканців.

В рамках програми відбулись візити по Люблінському воєводстві де зустрілися із війтами гмін, які показували свою територію, свої здобутки та напрацювання. Хочем відмітити гміни Людлін (війт Анджей Хобрас), гміну Госцерадув Віійт Ярослав Чер, гміну Адамув ( війт Славомир Скварек). На завершення візити організатори запросили делегацію на спільну конференцію всіх війтів та солтисів воєводства у гміну Юзефув на Віслі де були присутні науковці, які ознайомили присутніх з найпередовішими новаціями в сфері обліку водопостачання, каналізації, освітлення населених пунктів, впорядкування та розміщення реклами та інших актуальних питань життєдіяльності містечок. Також було розглянуто питання співпраці фермерів та садівників, створення спільних кооперативів з відповідними господарствами Стрийщини. Велике враження на відвідувачів справив новітній музей історії однієї знакової битви часів 2-ї Світової війни, яка відбулася на територіїї села Базовего. Після відвідування надсучасної бібіліотеки+ війт запросив українську делегацію на щорічний фестиваль реконструкцію у червні 2018 року.

Там же відбулись продуктивні перемовини про обмін студентами та школярами з метою здруження наших народів, навчання мови та обмін практичним досвідом. В ході спілкування польські партнери висловили готовність до прийняття не тільки для обмінів в сфері освіти, медицини, а й офіційним працевлаштуванням українських фахівців в агро галузі та будівельних професій. Програма начальних візитів до Польщі започаткована у 2004 році і адресована в першу чергу активним студентам. Головний зміст якої 12-ти денні навчальні візити до Польщі в котрих можуть брати участь 18-21-річні студенти. Мета – ознайомлення з польським досвідом, а також розвиток і поглиблені професійні контакти між лідерами.

На конференціях Львівщину представляли : п. Омелян Заревич (виконавчиий директор громадської організації «Український чин» м. Львів), п. Микола Петрівський (начальник Бюро нерухомості Стрийського та Сколівського р-ну), Юрій Вінярський-Голова громадської організації “НАШЕ ПРАВО”п. Тарас Греськів-голова Дашавської селищної ради), Хомин Руслан (Голова сільської ради с. Воля Задеревацька) Маланій Микола (Голова сільської ради с. Розгірче), п. Гірник Володимир (депутат Стрийської районної ради. голова комісії «Новітні технології») представляв бізнесменів Стрийщини, Небесний Зеновій -депутат Нежухівської сільської ради п. , голова громадської ради при Стрийській РДА), Орест Глинчак – член ГО «Еко-турист», Ільків Василь-голова громадської організації «Добробут», Тарнавський Олег-член Спілки громадських організацій «Новий Стрий». По закінченні візиту всі учасники отримали Сертифікати Європейського взірця про проходження навчання.

Учасники візиту висловлюють щиру подяку організаторам навчальної поїздки та війтам гмін за реалістичні поради і рекомендації, наукове бачення стратегічних перспектив. Впевнені, що такі зустрічі, діалоги та комунікації між делегаціями двох країн допоможуть нашому швидкому розвитку. Особлива подяка директору програми Study Tours to Poland Мирославу Скурко.

Всіх зацікавлених в розвитку партнерських та ділових відносин з гмінами Люблінського та Мазовецького воєдства просимо зголошуватись за тел. +380987149641, +380506722065.

Підготував учасник конференції Василь Ільків
(заступник голови обласної організації роботодавців Львівщини)

Джерело