Як відбувався п’ятий етап паломницького велопробігу (Маковський П)

23-24 травня 2015 року. П’ятий етап паломницького велопробігу “Духовні Святині-Богу та Світу” успішно завершився. Організатори Клуб мандрівників “Прикарпаття” із славного міста Стрия на чолі із провідником Богданом Сидораком виконали програму і трохи змучені, але дуже щасливі від побаченого, від почутого, від того, що спільно із товариством могли поспілкуватися, пізнати свій прекрасний край повернулися додому.

Дві головні цілі – Храм св.Архистратига Михаїла у м.Ужок та Храм Пресвятої Богородиці були нами відвідані, уважені нашими молитвами. Ми мали дуже цікаві бесіди із сількими головами, священниками про храми, про велику роботу вже виконану і яку ще треба виконати. У мандрівку вирушило 10 членів клубу. Маршрут пролягав через м.Самбір, де ми погостилися у міській раді, далі поїхали у с.Сянки, де нас дуже привітно зустрів сільський голова п.Степан, далі ви вирушили на кордон із Закарпатською областю. Мали можливість побувати на місці першого бою Українського Січового Стрілецтва, на місці витоку річки Сян, де заспівали повний текст гімну України.

По дорозі до Ужка зустріли молоду пару, яка побиралася, і, звичайно, привітали та взяли від них гостину. Далі було с.Ужок у живописній ущелині. Відвідали Храм Арх. Михаїла, торкнулися цієї святині побудованої нашими предками ще XVII сторіччі і довго розмоляли із мудрим сільським головою п.Михайлом. Відпочили на чудовій базі “Карпатські Купелі”.

Зранку вирушили до с.Бориня. Там нас чекали із сніданком у родині Комарницьких (Богдан та Наталія), які дуже постаралися, щоб були вареники, свята справа у неділю!!! Богдан Комарницький є лідером кооперативного руху на Турківщині, головою кооперативу “Вулкан”.

Фантастична віра, праця, знання цього мужа дають надію, що Карпати стануть місцем не гіршим ніж Швейцарія, де кооперація дрібних виробників є ключем процвітання цього регіону у Європі, де 5-6 корів дають можливість добре жити родині, де туризм приносить великі прибутки людям і країні. Надзвичайні люди у нас є – вони протребують нашої підтримки. Хліб у кооператив здорового харчування “ВІРА” випікається тут, у с.Бореня, у родині Комарницьких. Власні всі хто придбаває хлібину із спельтового зерна повинен усвідомити, що він не купує хліб – він дарує щастя для родини у Карпатах.

Дякуємо Богданові на Наталії за їх віру у нас. Далі був великий переїзд (25 км.) до с.Матків. По дорозі ми ступили на могилу вояків Першої світової війни, яких там схоронено 2080 осіб!!! пятьох країн-учасників конфлікту. А далі с.Матків. Дуже тепла розмова із о.Василем, настоятелем Храму Пресвятої Богородиці УГКЦ.

Мої світлини – це хронометраж того як ми рухалися. Я прихоплював об’єктивом все цікаве із моєї точки зору, щоб передати Вам, дорогу друзі, дух, атмосферу цієї незабутньої подорожі, неймовірної за силою і сприйняттям. Багато ідей народжується у такій подорожі, розумієш як багато можливостей у нашої країни, як багато залежить від конкретної людини, її творчого хисту, розуміння, віри.

Наостанок хочу щиро подякувати товариству, яке так дружньо провело цих два дні. Особливу подяку хочу скласти нашому провідникові Богдану СИДОРОКУ, із натхнення якого творяться багато добрих справ і ця – так мила моєму серцю! Слава Україні!