Європейські цінності, солідарність народів Європейського Союзу

8 травня 2021 року на території Культурно-просвітницького центру ім. Корнелія Макушинського польської громади м.Стрия, директор Julia Bojko спільно з ГО «Центр Просвітництва Ініціативи Підприємництва ім.Миколая Рея польської громади Львівщини», керівник Tatiana Bojko, в переддень 9 травня – Дня народження Європейського Союзу відбувся захід, на якому говорили про європейські цінності, про солідарність народів Європейського Союзу.

Святковий захід розпочався з виконання державного гімну України та державного гімну Польщі, тоді продовжили розмову про відзначення 230-тої річниці ухвалення Першої Конституцію Речі Посполитої, що ухвалена Сеймом 3 травня 1791 року, яка була проявом прагнення до справедливості. Для Польщі День Конституції 3 травня особливо важливий, адже саме цим документом було урівняно права деяких верств населення, поділено владу на законодавчу, виконавчу та судову, він став основою польської демократії, його й досі глибоко шанує народ Польщі.

Саме з нагоди відзначенні 230-річчя конституції Речі Посполитої у Варшаві президенти п’яти країн: України Володимир Зеленський, Польщі Анджей Дуда, Литви Гітанас Науседа, Латвії Егілс Еквітс та Естонії Керсті Кальюлайд підписали спільну декларацію. У ній вони підкреслили : «Згадуючи досвід минулого, пишаючись досягненнями нашої теперішньої співпраці в регіоні, усвідомлюючи виклики, з надією дивимося в майбутнє. Висловлюємо переконання, що успіх нашої спільної спадщини та спільного дому, корінням яких є європейська цивілізація, вимагає, щоб Європа, як і дім, будувалася на фундаментальних цінностях і принципах. До них, без сумніву, належать: свобода, суверенітет, територіальна цілісність, демократія, верховенство права, рівність та солідарність. Європа, що об’єднується, повинна бути відкритою для всіх країн і народів, які поділяють такі цінності.»

Саме так – «Європа – наш спільний дім» і від кожного з нас залежить, яким буде наш дім. Прагнення до європейського рівня життя, європейських цінностей і стандартів визначило європейський вибір нашої країни, ще 2014 році. Але європейське єднання повинно початись із конкретних і цілеспрямованих кроків та намірів.

Одним з таких намірів є створення #Центр_Євроінтеграції на території музею-меморіалу Івана Виговського – пам’ятки історії України, що у селі Руда Стрийського району. Питання про створення такого центру узгоджено з головою Гніздичівської селищної ради І. Матківським та завідувачем музею -меморіалу гетьмана України Івана Виговського, Президентом Благодійного фонду музею-меморіалу гетьмана України Івана Виговського Степаном Ревуцьким, під час Стрийської районної акції #Посади_сади_МИРУ.

У вітальних словах кожного промовця лунало; «Європа починається не за кордоном України, вона починається у серці кожного громадянина України та українця.»

Дякуємо молоді з культурно-просвітницького центру ім. Корнелія Макушинського польської громади м. Стрия за поетичне слово і пісні.

Дякуємо ксьондзу Войцєху Буковєц з костелу Різдва Пресвятої Богородиці у Стрию за спільний «Отче наш» польською і українською мовами.

«Наші народи поєднує спільна історична доля і … солідарність народів в умовах сучасних загроз для безпеки є одним із наріжних каменів миру, стабільності, розвитку і добробуту.» цитата зі спільної декларація президентів Республіки Польща, Естонської Республіки, України, Латвійської Республіки, Литовської Республіки

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.